Fikusas Bonsai (Ficus Ginseng)

Fikusas Bonsai (Ficus Ginseng)

Jei jums sunku prižiūrėti bonsai medį, vietoj jo galite pabandyti auginti fikusą bonsą. Žinoma, kad šie medžiai labiau tinka pradedantiesiems, todėl gali būti geresni žmonėms, kurie pradeda auginti miniatiūrinius medžius.

Ženšenio fikuso bonsai medžio auginimas yra puiki idėja hobiui ar dovana kolegai sodininkui. Fikusas labiausiai išsiskiria savo išvaizda, nes išaugina storas šaknis, iškilusias virš žemės.

Ženšenio ficus bonsai yra patrauklus ir lengvai prižiūrimas augalas. Jis turi storą stiebą, ovalo formos lapus ir dryžuotą ir rausvai pilką žievę.

Auginti ir prižiūrėti ženšenio ficus bonsą lengva, jei laikotės kelių paprastų gairių.

Svarbu įsitikinti, kad jūsų bonsai fikusas gauna pakankamai šviesos. Galite pastatyti ant palangės kambaryje arba lauke, saulėtoje vasarą. Bonsai ženšenis netoleruoja atspalvio.

Geriausias fikuso vazonų mišinys yra gerai nusausinantis vazonų mišinys, kurį galima rasti daugumoje sodo parduotuvių arba internete. Šį gerai nusausinantį dirvožemio mišinį taip pat lengva maišyti patiems. Galite sumaišyti bonsų fikusui skirtą žemę, sumaišę 2 dalis vazoninio dirvožemio su 1 dalimi durpių samanų ir 1 dalimi perlito.

Laistykite ženšenio fikusą, kai tik dirva šiek tiek išdžius. Palaistyti verta kiekvieną dieną, tačiau stenkitės nelaistyti tiek daug, kad bonsai imtų mirkti, nes tai gali sukelti grybelines ligas. Jei augalas auga labai šiltoje aplinkoje, jį reikės laistyti dažniau. Norėdami išvalyti dulkėtus lapus, nuvalykite juos drėgnu popieriniu rankšluosčiu arba apipurkškite vandeniu iš purškimo buteliuko.

Ficus bonsai augalas netoleruoja šalčio, todėl jo negalima laikyti lauke, kai temperatūra žemesnė nei 15 laipsnių. Tačiau jis gali toleruoti mažą drėgmę dėl vaškinių lapų ir iš tikrųjų gerai auga drėgnoje aplinkoje.

Bonsai medžiams retkarčiais reikia papildomų maistinių medžiagų, nes jie nenaudoja daug dirvožemio. Bet kokios universalios skystos trąšos iš darželio ar sodo centro turėtų gerai veikti.

Vegetacijos metu fikusą svarbu tręšti kas kelias savaites. Geriausia naudoti subalansuotas trąšas, o lengviausia naudoti skystąsias trąšas. Būkite atsargūs ir nenaudokite per daug trąšų, nes tai gali pažeisti medžio šaknis.

Žiemą fikuso nereikėtų tręšti, nes jis aktyviai neaugs ir jam nereikės papildomų maisto medžiagų. Fikusą vėl galite pradėti tręšti ankstyvą pavasarį, kai jis vėl pradeda aktyviai augti.

Genėjimas yra gyvybiškai svarbi bonsai augalų priežiūros dalis, nes padeda kontroliuoti augalo formą ir dydį. Pašalinus nudžiūvusius lapus ir šakas, bonsai augalus galima paskatinti augti tankiau ir pasiekti norimą formą. Kaip ir bet kurio kito tipo kambarinių augalų atveju, fikuso augalams bus naudinga reguliariai genėti.

Jums nereikia genėti savo medžio metus ar ilgiau, kad jis sustiprėtų. Kai būsite pasiruošę genėti lapus, nupjaukite iki dviejų lapų kas šešis ar aštuonis lapus.

Fikusus geriausia genėti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, prieš prasidedant naujam augimui. Nupjaukite visas negyvas ar pažeistas šakas aštriomis žirklėmis arba genėjimo žirklėmis. Jei auginate fikusą kaip bonsą, tai pats tinkamiausias metas suformuoti jį taip, kad jis atrodytų norima išvaizda. Tačiau būkite atsargūs ir negenėkite per stipriai, nes taip sumažės lapų ir sulčių kiekis.

Geriausias laikas persodinti fikusą yra pavasarį, kai augalas nebėra ramybės. Palaukite, kol dirva išdžius, tada atsargiai išimkite augalą iš vazono. Jei šaknys išaugo per ilgos, prieš persodinant jas galite nukirpti žirklėmis. Jei naudojate negilų vazoną, pravartu šiek tiek apkarpyti šaknis, nes taip šaknys bus kompaktiškos ir fikusas išliks sveikas.

Kai sodinate fikuso augalą, geriausia naudoti vazoną, kuris yra tik šiek tiek didesnis nei dabartinis. Naudojant per didelį vazoną, augalą perlaistydami gali atsirasti šaknų puvinys. Fikuso augalą nesunkiai padauginsite, nugenėję iš jo auginius.

Ficus bonsai yra linkę į įvairias ligas ir kenkėjus, tačiau tinkama jų priežiūra gali padėti išvengti arba sumažinti šių problemų.

Dažniausi augalų kenkėjai yra voratinklinės erkės, žvyneliai, miltligė ir amarai. Juos galima kontroliuoti neemo aliejumi arba indų ploviklio ir vandens mišiniu. Jei augalas perlaistomas, gali išsivystyti grybelinės ligos arba šaknų puvinys. Baltos arba juodos dėmės ant lapų gali rodyti grybelinę infekciją, kurią galima gydyti fungicidais.

Kokie yra dažniausiai užduodami klausimai apie ficus bonsai?

Jei jūsų fikuso lapai pradeda geltonuoti arba ruduoti, tai yra ženklas, kad į jį patenka per daug saulės šviesos. Ryški, netiesioginė saulės šviesa yra ideali, tačiau kelias valandas tiesioginių saulės spindulių ryte yra gerai. Tiesioginiai saulės spinduliai po pietų šiam augalui bus per šviesūs ir šilti.

Ar fikuso ženšenio augalai yra nuodingi naminiams gyvūnėliams? Taip, fikuso ženšenio augalai yra nuodingi naminiams gyvūnėliams. Valgydami šį augalą gali apsinuodyti ir katės, ir šunys.

Fikuso ženšenio augalas yra nuodingas katėms ir šunims. Lapuose ir sultyse esantys toksinai gali sukelti odos dirginimą, vėmimą ir viduriavimą. Nurijus didelius kiekius, šie toksinai gali pažeisti kepenis ir netgi sukelti mirtį. Jei turite šį augalą savo namuose, būtinai saugokite savo augintinius nuo jo. Jei pastebėjote, kad jūsų augintinis suvalgė fikuso, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Ilgiausia ficus bonsai gyvenimo trukmė yra nuo 50 iki 100 metų.

Geriausios sąlygos fikusui yra virtuvė arba vonios kambarys su tinkamu šviesos kiekiu.

Ficus bonsai turėtumėte naudoti negilų puodą. Puodui tinkamas dydis būtų 25-30 cm skersmens. Taip pat vazono apačioje turi būti drenažo angos, kad tarp laistymo kartų žemė išdžiūtų.

Bonsai medelį rekomenduojama laistyti kartą per savaitę, kai išdžiūsta 5-7 cm viršūnės.

Fikuso medžio lapai nuvys ir nukris, jei medžiui reikės vandens.

Idealus šviesos kiekis fikuso medžiui yra nuo vidutinio iki didelio apšvietimo. Tinkama vieta medžiui būtų prie lango, kur jis kasdien gautų kelias valandas saulės šviesos. Tačiau svarbu, kad medis nebūtų veikiamas tiesioginių saulės spindulių.

Kas kelias savaites fikusą ženšenį rekomenduojama patręšti skystomis trąšomis, kad būtų skatinamas greitesnis maistinių medžiagų pasisavinimas ir sveikesnis augimas.

Norint užtikrinti optimalų augimą, fikusus reikia tręšti vieną kartą ankstyvą pavasarį ir vieną kartą vasaros pradžioje.

Ideali fikuso temperatūra yra 15–24 °C.

Norėdami padauginti bonsai fikusą, paimkite auginį iš motininio augalo ir pasodinkite jį į drėgną dirvą.

Fikusą rekomenduojama kas dvejus metus persodinti į didesnį vazoną, kad jis išliktų sveikas ir ilgai tarnautų.

Patiko? Pasidalink