Kava be kofeino – tai kava, iš kurios pašalintas beveik visas kofeinas

Kava be kofeino yra populiari, nes joje yra mažiau kofeino nei įprastoje kavoje, tačiau vis tiek yra šiek tiek kofeino. Kavos be kofeino gėrimas turi ir privalumų, ir trūkumų.

Kava be kofeino – tai kava, iš kurios pašalintas beveik visas kofeinas. Joje vis dar yra nedidelis kofeino kiekis, tačiau ne toks didelis kaip įprastoje kavoje.

Puodelyje kavos paprastai būna 95 miligramai kofeino, o puodelyje kavos be kofeino – tik 2 miligramai kofeino.

Yra trys pagrindiniai kavos be kofeino apdorojimo būdai: šveicariškas vandens metodas, anglies dioksidas ir metilo chloridas. Kiekvienas metodas turi savų privalumų ir trūkumų, todėl svarbu pasirinkti tinkamą, atsižvelgiant į savo poreikius.

Šveicarų vandens metodas – tai vandens valymo metodas, kai teršalams pašalinti naudojamas filtras.

Žalios kavos pupelės mirkomos vandenyje tol, kol vanduo prisisotina tirpių kavos komponentų. Kofeinas filtruojamas ir gaunamas žaliosios kavos ekstraktas. Tada ekstraktas dedamas į žalios kavos pupeles, kuriose yra kofeino, ir kofeinas migruoja iš pupelių į žalios kavos ekstraktą, nes pupelės ir skystis siekia pusiausvyros.

Anglies dioksidas yra dujos, kurios išsiskiria iš Žemės atmosferos, kai Žemę apšviečia saulė.

Anglies dioksidas gali padėti atskirti skirtingas chemines medžiagas, pumpuodamas jas per kavos pupeles.

Metilo chloridas yra cheminė medžiaga, naudojama įvairių produktų gamyboje. Jis taip pat naudojamas kaip pramoninis tirpiklis ir valymo priemonė.

Metileno chloridas yra įprastas cheminis tirpiklis, naudojamas kofeinui iš kavos pupelių pašalinti. Anksčiau kofeinui iš kavos pupelių šalinti populiariausia cheminė medžiaga buvo benzenas, tačiau vėliau buvo įrodyta, kad jis yra kancerogenas. Dabar įmonės perėjo prie kitų cheminių medžiagų, dažniausiai etilacetato ir metileno chlorido.

Dėl metilchlorido kyla ginčų, nes didelis jo kiekis gali būti toksiškas ir sukelti centrinės nervų sistemos pažeidimus.

Vyriausybė nusprendė, kad nedideli metileno chlorido pėdsakai kavoje be kofeino nekelia susirūpinimo, nes daugiau kaip 0,001 proc. metileno chlorido likučių yra draudžiama.

Paprastai kava be kofeino yra sveika, nors tai priklauso nuo individualios sveikatos būklės ir ligos istorijos. Kavoje be kofeino vis dar yra daug tų pačių antioksidantų, kaip ir įprastoje kavoje, todėl jei stengiatės atsisakyti kofeino, bet vis tiek norite kavos naudos, kava be kofeino yra geras pasirinkimas. Kava be kofeino taip pat naudinga žmonėms, kurie yra jautrūs kofeinui, bet mėgsta kavos skonį. Kitas variantas, jei vis dar norite kofeino, bet mažesnio jo kiekio, yra pusiau kavos kava.

Šiame straipsnyje aptariami kavos be kofeino gėrimo privalumai ir trūkumai. Pažymima, kad kavoje be kofeino vis dar yra šiek tiek kofeino, tačiau ne tiek daug, kiek įprastoje kavoje. Taip pat minima, kad kava be kofeino gali būti ne tokia veiksminga, nes suteikia kofeino dozę, kaip įprasta kava.

Kavos be kofeino gėrimo privalumai ir trūkumai priklauso nuo individualios sveikatos būklės ir pomėgių. Kai kurie kavos be kofeino privalumai yra šie: joje yra mažiau kofeino, todėl mažiau tikėtina, kad ji sukels drebulį ar nemigą. Kai kurie kavos be kofeino trūkumai yra šie: kartais dėl kofeino šalinimo proceso kava gali netekti skonio ir joje vis dar yra nedideli kofeino pėdsakai.

Kavos be kofeino gėrimas turi keletą privalumų, įskaitant tai, kad joje yra mažiau kofeino, todėl ją galima gerti bet kuriuo paros metu, nesutrikdant miego režimo. Be to, kavoje be kofeino vis dar yra daug tų pačių naudingų antioksidantų ir maistinių medžiagų kaip ir įprastoje kavoje, todėl ji gali būti sveikas mitybos priedas. Galiausiai, kavos be kofeino skonis ne toks kartus kaip įprastos kavos, todėl kai kuriems žmonėms ji skanesnė.

Be kofeino pagaminta kava gali padėti padidinti energiją ir susikaupimą.

Jautrumas kofeinui reiškia neigiamą šalutinį poveikį, kurį daugelis žmonių patiria dėl kofeino, pavyzdžiui, nemigą, nerimą, širdies plakimą, aukštą kraujospūdį ir nerimą. Kava be kofeino yra geras būdas išvengti šių šalutinių poveikių.

Kofeinas gali sukelti nemigą, širdies plakimą ir kitas sveikatos problemas. Kofeinas yra stimuliuojanti, diuretinė ir rūgštinanti medžiaga, todėl kai kuriems žmonėms gali kilti tokių problemų, kaip rėmuo, žarnyno sutrikimai ir miego sutrikimai. Kava be kofeino gali padėti sušvelninti kofeino poveikį, tačiau vis tiek įtraukti kavą į savo kasdienybę.

Kofeinas gali sustiprinti nerimą žmonėms, kurie ir taip yra linkę į jį. Jis gali sukelti neramumą, nervingumą ir “drebulį”. Tačiau svarbu pažymėti, kad kofeinas nesukelia nerimo, jis tik sustiprina jį žmonėms, kuriems jis jau pasireiškia.

Jei pastebėjote, kad išgėrus įprastos kavos nerimas sustiprėja, galbūt verčiau pereikite prie kavos be kofeino.

Vieno tyrimo metu nustatyta, kad kava kai kuriems žmonėms gali turėti vidurius laisvinantį poveikį, tačiau tai vis dar tiriama. Galiausiai kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas ir jūs geriausiai pažįstate save.

Yra keletas galimų kavos be kofeino gėrimo trūkumų. Kofeinas yra stimuliuojanti medžiaga ir gali turėti teigiamą poveikį budrumui ir energijos lygiui. Tačiau kavoje be kofeino vis dar yra nedidelis kofeino kiekis, kuris kai kuriems žmonėms gali sukelti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, drebulį, nerimą ir nemigą. Be to, kava be kofeino dažnai yra brangesnė už įprastą kavą.

Bekofeininė kava taip pat gali būti įvairių kitų skonių, priklausomai nuo to, kaip ji ruošiama.

Kavos be kofeino, pagamintos naudojant metilchloridą, gali būti kenksmingos žmonėms ir gyvūnams, jei jie patenka į didelės koncentracijos cheminės medžiagos poveikį.

Didžioji dauguma kavos be kofeino, apie kurios ruošimo būdą nenurodoma, buvo gaminama naudojant metilo chloridą, kuris dideliais kiekiais gali būti kenksmingas. Norėdami visiškai išvengti šios cheminės medžiagos, patikrinkite perkamos kavos be kofeino etiketes.

Tyrimai, ar kava be kofeino turi įtakos cholesterolio kiekiui žmonių organizme, yra prieštaringi. Reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų galima padaryti išvadą, tačiau jei turite problemų dėl cholesterolio, turėtumėte pasitarti su gydytoju ir išsiaiškinti, ar kava be kofeino jums kelia susirūpinimą.

Patiko? Pasidalink