DPF filtro valymas/keitimas

Pradėjus gesti automobiliui, daugelis sužino, kad jis turi katalizatorių, kurieme yra viena sekcija – dpf filtras. Tokio filtro paskirtis yra filtruoti suodžių išmetimą iš aploinką taip užtikrinant mažesnę jos taršą. Tačiau įvairūs veiksniai įtakoja filtro veikimą ir neretai jis užsikemša.

DPF filtro valymas/keitimas

Pradėjęs gesti ar jau sugedęs automobilis priverčia nerimauti ieškant priežasties. Ir tik aplnakyti profesionalūs automobilių remonto meistrai greitai ir nebrangiai gali nustatyti gedimo priežastis. Dažniausia gedimo priežastimi tampa dpf filtro užsikimšimas. Kiti dar vadina kaip katalizatoriaus užsikimšimo problemą. Šioje situacijoje atsiranda dpf filtro remonto poreikis.

Prisimenant dpf filtro paskirtį ir suodžių dalelių gaydumą, nesudėtingai galima įsivaizduoti ir filtro užsikimšimo priežastį. Suodžiai susikaupia filtre ir taip atsiranda įvairūs automobilio gedimai. Tai įtakoja ir vairuotojų įpročiai.

  • Dažnas vairuotojas susigundo pigiu kuru. Taip, pradžioje yra sutaupoma, tačiau nekokybiškas kuras išskiria daugiau suodžių kas veda prie dpf filtro greitesnio užsikimšimo. Todėl ateityje, jei norite išvengti filtro valymo ar keitimo ir didesnių išlaidų nei sutaupėte perkant prastesnės kokybišką kurą, pilkite ir naudokite tik aukštos kokybišką;
  • Automobilio savininkų vairavimo stilius taip pat įtakoja dpf filtro remonto poreikį. DPF filtrai kemšasi dažniau agresyvų vairavimo stilių mėgstantiems, todėl greito pajudėjimo iš vietos patogumas veda prie papildomų išlaidų valant dpf filtrus ar net keičiant juos.
dpf filtras

Kaip vyksta valymas/keitimas

DPF filtrus galima išvalyti, nes kaip žinote, jie būna užsikimšę išmetamo suskilusio kuro suodžiais. Katalizatorių ar dpf filtrų valymas ar keitimas vyksta tik jį pristačius į dirbtuves. Meistrai katalizatorių neišmontuoja, tai privalo atlikti transporto priemonės savininkas. 

Dažnau savininkui kyla klausimų dėl dpf filtro išjungimo, baiminasi, kad nesugadintų automobilio konpiuterį – ECU. Nors daug specilistų skelbiasi, kad valo ir keičia bei išprogramuoja dpf filtrus, Lietuvoje, profesionalių meistrų yra tik keletas. Todėl greitai ir saugiai išprogramuoti gali tik savo darbą išmanantys ir ilgametę patirtį turintys meistrai. Meistrai nesudėtingai išpjaus katalizatorių, dpf filtrą ir su kompiuterine įranga profesionaliai išprogramuos iš automobilio ECU.

Paslaugų kaina ir garantijos

Nors dpf filtro valymas ar keitimas nėra sudėtingas procesas, užtrukti gali nuo dienos iki savaitės. Laikui įtakos turi dydis ir problemos sudėtingumas. Todėl meistrai neduoda garantijų, kad automobilis dar nuvažiuos kelis šimtus tūkstačių kilometrų. Tam įtakos turi aukščiau išvardinti veiksniai: kuras ir vairavimo stilius. Taip pat ir tikslios keitimo ar dpf filtro valymo paslaugos kainos tiksliai niekas nepasakys, ko katalizatoriaus nepamatys ir neįvertins gedimo problemos sudėtingumo.

Patiko? Pasidalink